صادرات کالا به تانزانیا

صادرات-کالا-به-تانزانیا
مقوله صادرات معمولا نسبت به شرایط هر کشوری می تواند مشمول تفاوت های جزئی باشد و شرایط صادرات کالا به کشورها بر حسب شرایط اقتصادی، سیاسی و ژئو پولیتیک آنها می تواند دستخوش تغییرات شود. برای صادرات کالا به کشور تانزانیا، یک سری مراتب رسمی وجود دارد که بایستی حتما در نظر گرفته شود. سند ذیل مراحلی را که باید از آنها عبور کرد و همچنین اقداماتی را که بایستی برای صادرات انجام دهید را در هر مرحله عنوان می کند. اگر این دستور العمل ها با دقت و زمان بندی دنبال نشوند، قطعا در ارسال کالا تاخیر بوجود خواهد آمد که منتج به تاخیر در عرضه کالا به مشتری نهایی خواهد شد و عدم اعتماد و عدم همکاری مشتریان را در آینده در پی خواهد داشت.
همچنین، تامین کننده کالا مسئولیت هرگونه هزینه اضافی در پروسه ارسال کالا در صورت عدم تبعیت از دستور العمل های وارداتی را بر عهده خواهد داشت.
 
Import Declaration Form (IDF)
تمامی کالاهایی که به کشور تانزانیا وارد می شوند به یک فرم اظهارنامه وارداتی  (IDF)نیاز دارند. هنگامی که یک واردکننده در کشور تانزانیا درخواست فرم اظهارنامه وارداتی می دهد، اطلاعاتی که باید در تقاضای درخواست فرم ارائه شود می بایست توسط تامین کننده کالا به همراه پیش فاکتور تهیه شود.
اطلاعات ذیل برای تسهیل درخواست این اظهارنامه در پیش فاکتور مورد مطالبه است.
اطلاعاتی که توسط صادرکننده باید ارائه شود، شامل:
  • مشخص کردن نوع کالا و ارائه توضیحی مبرهن از کمیت و کیفیت کالا
  • عدم هزینه تا انتقال کالا بر روی کشتی(Free On Board)
  • ارزش حمل و نقل
  • کد هماهنگی کالای گمرکی
  • نوع واحد پول پرداختی اعم از دلار، یورو و…
  • نحوه حمل و نقل
  • مبدا اصلی کالا
  • شماره پیش فاکتور و شماره فاکتور نهایی که باید یکسان باشند.
 
همچنین تایید کمیت و کیفیت تمامی اجناس وارداتی به کشور تانزانیا توسط شرکت خدمات بازرسی تانزانیا انجام می شود. این شرکت با جمع آوری اطلاعات صحیح و مقادیر دقیق مالیات و عوارض گمرکی و تایید صحت دسته بندی های کدهای تعرفه در خدمت گمرک این کشور می باشد.
 
در پایان خاطر نشان می شود که واردکنندگان و عوامل واسط باید اطمینان حاصل کنند که اظهارنامه وارداتی به انضمام تمامی اسناد مرتبط را حداقل به مدت10 روز کاری پیش از رسیدن کالاها به دست شرکت خدمات بازرسی برسانند.
امتیاز بدهید post
موسسه آتیه داران روماک

موسسه آتیه داران روماک

مجری بازاریابی و توسعه صادرات

راهنمای مطالعه

موسسه آتیه داران روماک در سال 1391 با لطف خداوند فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و خدمات توسعه بازار داخل و خارخی آغاز نموده است.

جدیدترین مطالب
شبکه‌های اجتماعی ما
1399-04-31
شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.