مشاوره رایگان به مدت محدود

ساحل عاج

مدت زمان مطالعه "۳ دقیقه"

ساحل عاج

ساحل عاج :

صادرات به ساحل عاج دروازه ورود به بازار غرب آفریقا، عنوانی که با توجه به شرایط جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی این کشور می‌تواند قابل توجه باشد.

بیشتر راجب ساحل عاج بدانید :

این کشور در غرب آفریقا قرار دارد که جمعیت این کشور حدود ۲۴ میلیون نفر است که حدود ۳۹ درصد از مردم این کشور مسلمان و ۳۳ درصد مسیحی هستند؛ زبان رسمی این کشور فرانسوی و واحد پول رایج آن فرانک (CFA) آفریقای غربی است.

کشور ساحل عاج دارای دو پایتخت است؛ یاموسوکرو (Yamoussoukro) پایتخت سیاسی کشور، و آبیجان (Abidjan)، پایتخت اقتصادی (پایتخت قبلی) و بزرگترین و مهمترین بندر در غرب آفریقا با حدود 4 میلیون نفر جمعیت که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی را متمرکز کرده است، و همچنین چهارمین شهر پر جمعیت آفریقا نیز محسوب می‌شود.

آب و هوا :

ساحل عاج دارای آب و هوایی گرمسیری و مرطوب در جنوب و آب و هوایی نسبتاً خشک و اقلیمی ساوان و نیمه بیابانی در شمال است، که این تفاوت آب و هوایی در کشور جلب توجه بسیاری از تاجران شده است.

An aerial view from a U.N. helicopter shows Plateau, the business area in Abidjan

استراتژی روماک :

با توجه به مطالب مطرح شده و تجربه ۷ساله و تحقیقات فراوان در منطقه شرق آفریقا می‌توان گفت آفریقا بازاری جذاب برای فعالیت تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی می‌باشد، از جمله این موارد می‌توان به جمعیت فراوان، مصرف گرایی، منابع غنی درآمدی، توان تولید پایین و واردات بالا را اشاره نمود؛

سپس موسسه آتیه داران روماک را برآن داشت تا نسبت به راه اندازی نمایشگاه و مراکز دائمی بازاریابی کالا و خدمات ایرانی اقدام نماید، که بر اساس تاریخ افتتاح به شرح ذیل می‌باشند.

آتیه داران روماک | صادرات | افریقا

محصولات صادراتی :

محصولات صادراتی این کشور شامل کاکائو، قهوه، الوار، نفت، پنبه، موز، آناناس، روغن خرما و ماهی است که به کشورهای فرانسه (۱۸٫۳ درصد)، هلند (۹٫۷ درصد)، آمریکا (۹٫۱ درصد)، نیجریه (۷٫۲ درصد) و آلمان (۴٫۲ درصد) صادر می‌شود و محصولات وارداتی این کشور شامل سوخت، کالاهای اساسی و مواد غذایی است که از کشورهای نیجریه (۲۷٫۶ درصد)، فرانسه (۲۵٫۴ درصد) و چین (۴٫۳ درصد) بیشترین واردات را دارد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و حضور در بازار این کشور با کارشناسان مارکتینگ ما تماس حاصل فرمایید.

ساحل عاج

فهرست مطالب

درباره ما

موسسه آتیه داران روماک در سال 1391 با لطف خداوند فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و خدمات توسعه بازار داخل و خارجی آغاز نموده است.

جدیدترین مطالب

اشتراک گذاری

مشاهده
کشیدن