ساحل عاج

مدت زمان مطالعه "۳ دقیقه"

ساحل عاج :

صادرات به ساحل عاج دروازه ورود به بازار غرب آفریقا، عنوانی که با توجه به شرایط جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی این کشور می‌تواند قابل توجه باشد.

بیشتر راجب ساحل عاج بدانید :

این کشور در غرب آفریقا قرار دارد که جمعیت این کشور حدود ۲۴ میلیون نفر است که حدود ۳۹ درصد از مردم این کشور مسلمان و ۳۳ درصد مسیحی هستند؛ زبان رسمی این کشور فرانسوی و واحد پول رایج آن فرانک (CFA) آفریقای غربی است.

کشور ساحل عاج دارای دو پایتخت است؛ یاموسوکرو (Yamoussoukro) پایتخت سیاسی کشور، و آبیجان (Abidjan)، پایتخت اقتصادی (پایتخت قبلی) و بزرگترین و مهمترین بندر در غرب آفریقا با حدود 4 میلیون نفر جمعیت که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی را متمرکز کرده است، و همچنین چهارمین شهر پر جمعیت آفریقا نیز محسوب می‌شود.

آب و هوا :

ساحل عاج دارای آب و هوایی گرمسیری و مرطوب در جنوب و آب و هوایی نسبتاً خشک و اقلیمی ساوان و نیمه بیابانی در شمال است، که این تفاوت آب و هوایی در کشور جلب توجه بسیاری از تاجران شده است.

An aerial view from a U.N. helicopter shows Plateau, the business area in Abidjan

استراتژی روماک :

با توجه به مطالب مطرح شده و تجربه ۷ساله و تحقیقات فراوان در منطقه شرق آفریقا می‌توان گفت آفریقا بازاری جذاب برای فعالیت تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی می‌باشد، از جمله این موارد می‌توان به جمعیت فراوان، مصرف گرایی، منابع غنی درآمدی، توان تولید پایین و واردات بالا را اشاره نمود؛

سپس موسسه آتیه داران روماک را برآن داشت تا نسبت به راه اندازی نمایشگاه و مراکز دائمی بازاریابی کالا و خدمات ایرانی اقدام نماید، که بر اساس تاریخ افتتاح به شرح ذیل می‌باشند.

آتیه داران روماک | صادرات | افریقا

محصولات صادراتی :

محصولات صادراتی این کشور شامل کاکائو، قهوه، الوار، نفت، پنبه، موز، آناناس، روغن خرما و ماهی است که به کشورهای فرانسه (۱۸٫۳ درصد)، هلند (۹٫۷ درصد)، آمریکا (۹٫۱ درصد)، نیجریه (۷٫۲ درصد) و آلمان (۴٫۲ درصد) صادر می‌شود و محصولات وارداتی این کشور شامل سوخت، کالاهای اساسی و مواد غذایی است که از کشورهای نیجریه (۲۷٫۶ درصد)، فرانسه (۲۵٫۴ درصد) و چین (۴٫۳ درصد) بیشترین واردات را دارد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و حضور در بازار این کشور با کارشناسان مارکتینگ ما تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

ساحل عاج
ساحل عاج
شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.