صادرات گل و گیاه در کشور کنیا

صادرات گل در کشور کنیا

صادرات گل و گیاه در کشور کنیا

کشور کنیا در حال تبدیل شدن به یکی از مهم ترین صادرکننده گل و گیاه به اروپا و آسیا می شود. به دلیل آب و هوای گرم و معتدل و همچنین مراقبت های ماهرانه، در این کشور آفریقایی هر روز گل ها تقریباً شکوفه می شوند؛ و با وجود بحران های اقتصادی گل فروشی ها در کنیا سود خوبی کسب می کنند به طوری که صنعت گل سالانه 400 میلیون دلار درآمد دارد.

امروزه تجارت گل در کنیا جزو قدیمی ترین و بزرگترین کشور قاره محسوب می شود. از نظر اهمیت، گل ها منبع دوم درآمد بودجه این کشور هستند. زندگی حدود 500000 کنیایی که فعالیت آنها به صنعت گل مربوط است، به آن بستگی دارد.

مزارع گلها بیش از 2000 هکتار در کنیا می باشد، و بیش از 400 شرکت صادرکننده نیز در آن حضور دارند. نه تنها کنیایی ها صاحب مزارع هستند، بلکه شهروندان هندی و خارجی نیز هستند. تنوع خاک ها و شرایط آب و هوایی باعث رشد گونه ها و انواع مختلف گل ها نسبتاً نزدیک به فرودگاه بین المللی نایروبی می شود که مخصوص حمل و نقل گل و سبزیجات ساخته شده اند و باعث سریعتر و ساده تر شدن آن می شوند. بندر دریایی در مومباسا برای صادرات نیز استفاده می شود. در واقع، سیستم حمل و نقل در کنیا به قدری برنامه ریزی شده است که عملا امکان تحویل گل از تولیدکنندگان را مستقیماً به مشتریان می دهد.

بزرگترین شرکت های تولیدکننده و صادرکننده آفریقایی در انجمن های ملی متحد شده اند. در کنیا شورای گل کنیا وجود دارد که بیشتر آنها شامل شرکت های عمده فروشی خارجی (حدود 100 عضو) و انجمن صادرکنندگان محصولات تازه کنیا با حدود 25 عضو در آن می باشد.

صادرات گل و مناطق در کنیا

در ابتدا بیشترین صادرات کنیا میخک بوده، هنگامی که گل سرخ آنها را از وهله اول خارج کرد. در مجاورت دریاچه نایواشا، در ارتفاع 2000 متری بالای دریا، صدها نوع از این گل گرانبها در آنجا پرورش یافته است. کنیا با تولید گل سرخ حدود 70 درصد از صادرات گل، صادرکننده رهبر خود به اروپای غربی شده است. همچنین قیمت آنها به اندازه کافی پایین است که حتی برای واردکنندگان نیز سودمندتر باشد. به جز گل سرخ، گونه های دیگری در مقیاس های کوچک تولید می شوند؛ در کل بیش از 50 گونه و همچنین گیاهان گلدان، گیاهان و مواد کاشت.

امروزه گلهای کنیا به 50 کشور دنیا صادرات می شود. اتحادیه اصلی اتحادیه اروپا (35 درصد) به ویژه هلند، که در آن نزدیک به 65 درصد در بهترین قیمت خود در حراج ها فروخته می شوند. ایالات متحده، روسیه و ژاپن مقاصدی هستند که تعدادی از محصولات گل فروشی وارداتی از کنیا تمایل به رشد دارند.

در یک صنعت گل فروشی جهانی، هلند هنوز با حاشیه گسترده مقام اول را می گیرد. با این حال، حدود 25 درصد از صادرات هلند به دلیل واردات گل از کشورهای دیگر تشکیل شده است و نزدیک به نیمی از صادرات مجدد از کشور کنیا صورت می گیرد. به این ترتیب، خرید یک دسته گل که از هلند آورده شده است، به عنوان هدیه ای برای کسی، در واقع احتمال وجود دارد که آن گل ها در آفریقا رشد کرده اند.

گرچه تقاضای بازار بسیار متغیر است، تجارت گل فروشی در کنیا می داند چگونه سازگار شود. بخش قابل توجهی از محصولات گل فروشی گل رز درختچه ای است. شاخه ها، متراکم با جوانه های کوچک، کاملاً به دنبال دسته ها هستند. آنها با تمایل در اتحادیه اروپا و به ویژه ایالات متحده خریداری می شوند. با این حال، به دلیل تأثیر درخواست بازار جهانی، گل سرخ های متوسط ​​و آنهایی که دارای برگ های بزرگ هستند نیز شروع به رشد و صادرات کردند. و از آنجا که مشتریان نه تنها از نظر ظاهری، بلکه عطر و بوی آن را نیز ارزیابی می کنند، صادرکنندگان همیشه برای صرفه جویی در گل های بریده شده با بوی طبیعی خوب باید به دنبال برخی ترفندها باشند. طبق گفته های گل فروشی ها، گل ها و گیاهان کنیا از کیفیت عالی برخوردار هستند، در زیر آفتاب گرم پرورش می یابند و می توانند برای مدت زمان بسیار طولانی تازه بمانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشد…

5/5 - (3 امتیاز)
موسسه آتیه داران روماک

موسسه آتیه داران روماک

مجری بازاریابی و توسعه صادرات

راهنمای مطالعه

موسسه آتیه داران روماک در سال 1391 با لطف خداوند فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و خدمات توسعه بازار داخل و خارخی آغاز نموده است.

جدیدترین مطالب
شبکه‌های اجتماعی ما
1399-06-29
شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.