به آفریقا خوش آمدید…
چون اینجا مکانی است که همه چیز از آنجا شروع می شود، همه ی شواهد و مستندات نشان می دهد زندگی بشر از این منطقه شروع شده است آفریقا دومین قاره بزرگ جهان بعد از آسیا می باشد، همچنین دومین قاره پر جمعیت جهان با یک میلیارد جمعیت می باشد.
خب بهتر است که خیلی ساده و شفاف در مورد چیزی که شما به دنبالش هستین صحبت کنیم سرمایه گذاری و ورود به بازار آفریقا؟؟!!
برای بررسی یک بازار طبق تجربه بررسی فاکتورها و عوامل اقتصادی اولین کاری هست که ما باید انجام دهیم حالا می خواهیم سیگنال ها و نشانه هایی را با شما در میان بگذاریم که در حال ایجاد موج رشد اقتصادی جالب توجه در بازار آفریقا می باشد.
از فاکتورهای کلان اقتصادی تورم شروع کنیم، بطور کلی سرتاسر بازار آفریقا در حال کاهش است و این اولین نشانه است مثلا زامبیا از 18 به 9 درصد یا مصر  از 16 به 8 درصد یا نیجریه از 16 به 7 درصد یا کشورهای مثل موریتانی و نامیبیا تورم یک رقمی دارند یا مثلا در قسمت ارزی کشورها در یک دوره زمانی کاملا با ثبات بوده است.
بازار آفریقا یکی از سریع ترین بازارهای مصرفی جهان است. با توجه به رشد جمعیت نرخ شهرنشینی و گسترش سریع دسترسی به اینترنت و تلفن همراه در این قاره فرصت های هیجان انگیزی در حال شکل گیری است. 
به عنوان مثال در شرق آفریقا، کشور اتیوپی یکی از سریع ترین اقتصادهای جهان شناخته شده است و در غرب آفریقا، کشور نیجریه رشد انفجاری را تجربه می کند. در زمینه سرمایه گذاری شرکت های بسیاری از کشورهای آمریکا و انگلیس و چین در حال سرمایه گذاری های بسیار کلان در آفریقا هستند که این نشانه از اعتماد آن ها به آینده برای رشد مصرف گرایی در بازار قاره آفریقا است.
شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.