مشاوره رایگان به مدت محدود

کنیا

مدت زمان مطالعه "4 دقیقه"

قاره آفریقا-کنیا | مومباسا | صادرات به کنیا

کنیا:

کنیا به عنوان تجاری ترین کشور شرق آفریقا دروازه ورود به بازار شرق آفریقا است علاوه بر این، بندر مومباسا مهمترین بندر ورودی به شرق قاره آفریقا در کنیا قرار دارد که تمامی اینها از عوامل مثبت در نظر گرفتن کنیا به منظور افزایش سطح مبادلات تجاری و بالا بردن میزان صادرات ایران به این کشور است.

موقعیت جغرافیایی:

کنیا که از موقعیت ژئوپولیتیک و آب و هوای مطبوعی برخوردار می‌باشد، هم اکنون راه عبور کالا برای چندین کشور آفریقایی محصور در خشکی از جمله اوگاندا، روندا، بوروندی، جنوب سودان و کونگو دموکراتیک محسوب می‌شود و از این طریق درآمد قابل ملاحظه‌ای کسب می‌کند.

مشکلات صادرات کالاهای ایرانی به کنیا:

در حال حاضر مهمترین مشکل کالاهای ایرانی برای ورود به بازار کنیا ضعف بازاریابی و ناشناخته بودن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشورمان برای تجار کنیا است و تاکنون به خوبی از این ظرفیت استفاده نشده است.

کنیا | مومباسا | صادرات به کنیا

یکی دیگر از مصائب و مشکلات صادرات به آفریقا، بحث بازرسی کالا در مبداء و مقصد می‌باشد که کشورهای آفریقایی بازرسی SGS بین المللی را تائید نکرده و شرکت‌ها و صادرکنندگان بسیاری از این ناحیه دچار خسارات بیشماری شده‌اند.

در حال حاضر شرکت‌های بازرسی طرف قرارداد با اداره استاندارد کنیا عبارت‌اند از:

INTERTEK INTERNATIONAL LTD- (BV) BUREAU VERITAS- CCIC که در این میان بازرسی BV سهم بیشتر و پررنگ‌تری در واردات کالا به کنیا بر عهده دارند. زیرا اداره استاندارد کنیا (KEBS) دستورالعملی را مبتنی بر بازرسی (Verification Of Conformity (VOC به شرکت بازرسی BV اعلام کرده و طی آن کالاهای وارداتی به کنیا در مبدا بازرسی شده و طبق لیست باید با استانداردهای KEBS یا CODEX مطابقت داشته باشند.

در حال حاضر کشتیرانی جمهوری اسلامی (IRISL) به صورت مستقیم و بدون واسطه و احتیاج به partial shipment، کالا را به مقصد کنیا و بندر مومباسا حمل می‌کند.

آتیه داران روماک | صادرات | افریقا

جذابیت بازار کنیا برای تجار ایرانی:

با توجه به مطالب مطرح شده و تجربه ۷ساله و تحقیقات فراوان در منطقه شرق آفریقا می‌توان گفت آفریقا بازاری جذاب برای فعالیت تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی می‌باشد، از جمله این موارد می‌توان به جمعیت فراوان، مصرف گرایی، منابع غنی درآمدی، توان تولید پایین و واردات بالا را اشاره نمود؛

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با کارشناسان مارکتینگ ما تماس حاصل فرمایید.

صادرات

فهرست مطالب

درباره ما

موسسه آتیه داران روماک در سال 1391 با لطف خداوند فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و خدمات توسعه بازار داخل و خارجی آغاز نموده است.

جدیدترین مطالب

اشتراک گذاری

مشاهده
کشیدن